شکست توسعه در دیکتاتوری ایرانی

اتاق بازرگانی اصفهان، از سال ۱۳۹۳ با تشکیل کمیته فرهنگ کار و کارآفرینی، بر ریشه یابی علل فقدان فرهنگ کار در ایران متمرکز شده است. این کمیته از سال ۱۳۹۴ اقدام به برگزاری سلسله همایش‌هایی با عنوان «سلام بر کار» کرده است.  دومین همایش «سلام بر کار» با عنوان «گفت‌وگو و توسعه» در هفتم مرداد ماه ۱۳۹۵ با حضور مدیران و کارشناسان سازمان تامین اجتماعی استان اصفهان برگزار شد. این همایش که نوعی کارگاه آموزشی بود، با هدف آموزش شیوه‌ ها و تکنیک های گفت‌وگو برگزار شد که در صورت موفقیت، برای کارکنان سایر ادارات دولتی نیز  اجرا خواهد شد.

در این همایش، من کوشیدم تا رابطه بین «گفت‌وگو و توسعه» را برای حاضران تبیین کنم. ایده اصلی من در این بحث این بود که علت شکست فرایند توسعه در  ایران در یک قرن اخیر،‌ روحیه دیکتاتوری ایرانیان است که خود ناشی از گرفتاری ایرانیان به بیماری اختلال ارتباطی است و این نیز ریشه در ناتوانی ایرانیان در کسب توانایی‌ گفت‌وگو دارد.

 فایل صوتی این سخنرانی را از این‌جا بارگیری کنید.

 

برچسب ها: توسعه اقتصادی

نظرات  

0 # پیشنهادعلی محمدی 1395-05-15 21:03
سلام.پیشنهاد من این است که موضوعات کلان و ریشه ای کشور که از ان ها ضربه خورده ایم و می خوریم را طی مقالاتی در سایت منتشر کنید تا ما جوان هایی که تا حال نادان بوده ایم از تجارب شما سود ببریم.ببخشید که ادبیات مناسبی نبود.
نقل قول
+1 # درخواست ارسال فایلهای دیگر این سخنرانیسجاد سلیمانی 1395-05-10 21:54
استاد عزیز و بزرگوار، درود بر شما
از شهر دیگری از ایران عزیز، سعادت شنیدن صدای پردغدغه و نتایج مطالعات و افکار شما را دارم و بدین سبب شاکر خدای خود هستم
سخنرانی ها و سایر نوشته های شما را درحد توان شنیده و خوانده ام، اما نکته ای که مرا وادار کرد در ذیل این پست درخواستی مطرح کنم این بود که پس از پایان سخنرانی «شکست توسعه در دیکتاتوری ایرانی» در خود خلاء بزرگی از نداشتن این توانمندی دیدم و بر آن شدم تا شاید بتوانم فایل ِ صوتی سخنرانی دکتر یحیی قائدی را (که در آن جلسه و پس از شما ایراد شده است) بیابم و مکمل ِ سخنان شما گوش بدهم و یادداشت برداری کنم، اما نیافتم
لطفا و لطفا اگر مقدور هست، در همین صفحه یا در کانال تلگرام خود، فایل سخنرانی تکنیکهای گفتگو را هم ارسال کنید تا بتوانم با تمرین و نصب العین کردنش، زندگی بهتری را تجربه کنم
رشته دانشگاهی من نرم افزار کامپیوتر هست، اما من هم دغدغه ایران را دارم و در تلاشم یک ایرانی مطلوب برای ایرانی مدرن باشم.
با سپاس فراوان، دوستدار و شاگـرد شما سجاد سلیمانی
_________________________________
سلام.
از نظر لطف شما سپاسگزارم.
بحث دکتر قائدی یک کارگاه بود که جز یک صحبت پنج دقیقه ای اول کار، بقیه اش کار گروهی بود که نیاز به حضور در جلسه دارد. ضمن این که چون ایشان کارگاه برگزار می کنند محتوای کارگاهها نباید منتشر شود. ولی این روزها از این کارگاهها زیاد است - بویژه در تهران ـ و می توانید شرکت کنید.​
نقل قول
0 # انتقادعباس عمرانی 1395-05-09 18:30
با سلام و تشکر
چرا اینگونه جلسات را اطلاع رسانی نمی کنید ؟ شاید ما باید کارخانه دار باشیم ؟ یا بازرگان ؟
__________________________________
سلام.
این جلسه یک جلسه برنامه ریزی شده از سوی بیمه تامین اجتماعی برای آموزش کارکنان خودشان بوده است و دعوت عمومی نبوده است. ولی انشاء الله موارد عمومی را اطلاع رسانی می کنیم​.
نقل قول

اضافه کردن نظر